Meno: Heslo: Zapamätať  Registrácia  |  Nové heslo
Diskusné fórum: Benzín - Valkyrieriders.sk
Utorok,02.Jún 2020
Site Translator

Počet návštev
Čítať tému
 Vytlačiť tému
Benzín
Pedro
Od 1.1.2020 sa na Slovensku mení benzín za nejaký biohnoj. Ako to vidíte s používaním vo valkyriách? Mám z toho obavy, vraj vyššia spotreba a značne nižší výkon motora. A či to vôbec do valkyrie môžeme tankovať, myslím že tie motory nie sú stavané na biohumus, čo nám nanútila EÚ.... Tu sú nejaké články:

https://www.topky.sk/cl/10/1837283/Mo...y-problem-

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok...revoluciu/

https://autozurnal.ta3.com/benzin-e10...vat?page=2

Našiel som jednu stránku, ktorá sa týka priamo motocyclov. K Hondám sa uvádza (preložené z angličtiny) "Všetky motocykle a mopedy Honda vyrábané pre trh EÚ od roku 1993 môžu používať benzín zmiešaný s etanolom až do 10%, aj keď modely vybavené karburátormi môžu v zlých poveternostných podmienkach zažiť zlé jazdenie.". Tak teoreticky ten biohnoj by valkyrie možno zvládli, len neviem ako bude reagovať ten biohnoj so šiestimi karburátormi valkyrie a za ďalšie, valkyrie nie sú vyrobené v EÚ, ale v USA, pre americký trh. Alebo ešte je možnosť tankovať 100 oktánový benzín, ktorý ostáva bez pridania takého veľkého množstva hnoja. Tu je link na stránku, kde sa uvádza, ktoré motocykle biohnoj tankovať môžu:

https://www.acem.eu/component/content...ise/33-e10

Veľmi triezvy názor na problém:

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/...prefackat/
Upravil Pedro dňa 15.11.2019 21:48:18
 
firky
Čital som o tom, ale ešte to neni iste, ľudia a automobilovi experti sa proti tomu buria, netyka sa to len motoriek, ale aj kopec aut.
 
Pedro
Čo mám informácie ja, už je to isté, že od januára to platí a že odvtedy už klasický osvedčený benzín 95 nenatankujeme. Sú rôzne petície proti tomu biohnoju, ale veľmi pochybujem, že niečo zmenia.
Jasné, primárne sa ten problém týka áut, ale mňa znepokojuje to, že musíme všetci v klube tankovať aj naše valkyrie a je veľmi otázne, či ten nový biohnoj motory nepoškodí, keďže najrizikovejšia skupina pre tento nový "benzín" sú staršie klasické karburátorové motory. A to nespomínam fakt, že ten biohnoj značne znižuje výkon.
 
Elvis
Treba tankovať 100vku a hotovo.nespravyme toľko km,aby nás to zrujnovalo,ale je to svinstvo voči ľuďom ktorí nemajú na nové.
 
Pedro
Tiež to vidím na 100 oktánový. Len problém je, že ho nenatankujeme všade. Keď budeme napríklad v Topoľčiankach, neviem či tam majú 100 oktánový. Možno áno... Isté je to, že už nebudeme môcť tankovať na hociktorej pumpe.
 
firky
Máš pravdu 100 oktánovi neni všade, lebo aj 100 oktánovi sa malo tankuje, ale keď rušia 95-ku, je možno otázka času kedy nahradia aj 100, ale ani 100-ka neni moc ideálna pre našu motorku, základne nastavenie pre usa bolo 92 oktanov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.
 
Pedro
Mne sa marí, že na niektorých čerpačkách bol aj benzín 98. Ten neviem či vlastne sa dá ešte kúpiť a či je vhodný do valkyrie. V každom prípade ak 100 oktánový si moc s valkyriami nerozumie, tak už fakt neviem, čo tankovať.
 
Billy

firky napísal:

základne nastavenie pre usa bolo 92 oktánov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.


U Valkyrie Interstate (USA) sa odporúča tankovať bezolovnatý benzín už od 86 oktánov, alebo viac.
Billy nasledujúce prílohy obrázok:
1_6.jpg
 
firky
OK uvidíme ako bude, ale karburátory toho znesú dosť. Viem, že Miro raz omylom natankoval naftu a fungoval s obtiažou.
 
Prejdite na fórum:
Kto je online
· Hostí online: 1

· Užívateľov online: 0

· Celkom členov: 46
· Najnovší člen: Taxifara

Posledný login
Billy Nick: Billy
Zaregistrovaný: 30.08.10
1 deň
Pedro Nick: Pedro
Zaregistrovaný: 10.09.10
1 deň
firky Nick: firky
Zaregistrovaný: 05.09.10
1 deň
Jany Nick: Jany
Zaregistrovaný: 15.05.11
4 dní
Toni Nick: Toni
Zaregistrovaný: 30.08.10
2 týždňov

Členovia
VRCC-SLOVAKIA Copyright © 2010-2019
Používa technológiu PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Vydané ako voľný softvér bez záruk podľa GNU Affero GPL v3
Táto stránka je chránená reCAPTCHA a Google
Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služby
Apycom jQuery Menus