Meno: Heslo: Zapamätať  Registrácia  |  Nové heslo
Diskusné fórum: Benzín - Valkyrieriders.sk
Sobota,16.Január 2021
Rádio

Členovia
Vitajte
Valkyrie Riders Cruiser Club (VRCC) je voľné združenie majiteľov a priaznivcov Hondy F6C Valkyrie. Sídlo klubu je v USA. Vo svete má národné pobočky (chapters). Činnosť klubu je zameraná na propagáciu značky Honda F6C Valkyrie, klubové stretnutia, komunikáciu, vzájomnú pomoc a technické rady.
Valkyrie Riders Cruiser Club -Slovakia je oficiálny chapter VRCC pre Slovenskú republiku. Od roku 2010 je súčasťou chapterov VRCC v Európe a vo svete.
VRCC Slovakia rešpektuje kluby v Slovenskej motoscéne a podporuje Hells Angels MC Slovakia.
Čítať tému
 Vytlačiť tému
Benzín
Pedro
Od 1.1.2020 sa na Slovensku mení benzín za nejaký biohnoj. Ako to vidíte s používaním vo valkyriách? Mám z toho obavy, vraj vyššia spotreba a značne nižší výkon motora. A či to vôbec do valkyrie môžeme tankovať, myslím že tie motory nie sú stavané na biohumus, čo nám nanútila EÚ.... Tu sú nejaké články:

https://www.topky.sk/cl/10/1837283/Mo...y-problem-

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok...revoluciu/

https://autozurnal.ta3.com/benzin-e10...vat?page=2

Našiel som jednu stránku, ktorá sa týka priamo motocyclov. K Hondám sa uvádza (preložené z angličtiny) "Všetky motocykle a mopedy Honda vyrábané pre trh EÚ od roku 1993 môžu používať benzín zmiešaný s etanolom až do 10%, aj keď modely vybavené karburátormi môžu v zlých poveternostných podmienkach zažiť zlé jazdenie.". Tak teoreticky ten biohnoj by valkyrie možno zvládli, len neviem ako bude reagovať ten biohnoj so šiestimi karburátormi valkyrie a za ďalšie, valkyrie nie sú vyrobené v EÚ, ale v USA, pre americký trh. Alebo ešte je možnosť tankovať 100 oktánový benzín, ktorý ostáva bez pridania takého veľkého množstva hnoja. Tu je link na stránku, kde sa uvádza, ktoré motocykle biohnoj tankovať môžu:

https://www.acem.eu/component/content...ise/33-e10

Veľmi triezvy názor na problém:

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/...prefackat/
Upravil Pedro dňa 15.11.2019 21:48:18
 
firky
Čital som o tom, ale ešte to neni iste, ľudia a automobilovi experti sa proti tomu buria, netyka sa to len motoriek, ale aj kopec aut.
 
Pedro
Čo mám informácie ja, už je to isté, že od januára to platí a že odvtedy už klasický osvedčený benzín 95 nenatankujeme. Sú rôzne petície proti tomu biohnoju, ale veľmi pochybujem, že niečo zmenia.
Jasné, primárne sa ten problém týka áut, ale mňa znepokojuje to, že musíme všetci v klube tankovať aj naše valkyrie a je veľmi otázne, či ten nový biohnoj motory nepoškodí, keďže najrizikovejšia skupina pre tento nový "benzín" sú staršie klasické karburátorové motory. A to nespomínam fakt, že ten biohnoj značne znižuje výkon.
 
Elvis
Treba tankovať 100vku a hotovo.nespravyme toľko km,aby nás to zrujnovalo,ale je to svinstvo voči ľuďom ktorí nemajú na nové.
 
Pedro
Tiež to vidím na 100 oktánový. Len problém je, že ho nenatankujeme všade. Keď budeme napríklad v Topoľčiankach, neviem či tam majú 100 oktánový. Možno áno... Isté je to, že už nebudeme môcť tankovať na hociktorej pumpe.
 
firky
Máš pravdu 100 oktánovi neni všade, lebo aj 100 oktánovi sa malo tankuje, ale keď rušia 95-ku, je možno otázka času kedy nahradia aj 100, ale ani 100-ka neni moc ideálna pre našu motorku, základne nastavenie pre usa bolo 92 oktanov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.
 
Pedro
Mne sa marí, že na niektorých čerpačkách bol aj benzín 98. Ten neviem či vlastne sa dá ešte kúpiť a či je vhodný do valkyrie. V každom prípade ak 100 oktánový si moc s valkyriami nerozumie, tak už fakt neviem, čo tankovať.
 
Billy

firky napísal:

základne nastavenie pre usa bolo 92 oktánov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.


U Valkyrie Interstate (USA) sa odporúča tankovať bezolovnatý benzín už od 86 oktánov, alebo viac.
Billy nasledujúce prílohy obrázok:
1_6.jpg
 
firky
OK uvidíme ako bude, ale karburátory toho znesú dosť. Viem, že Miro raz omylom natankoval naftu a fungoval s obtiažou.
 
Pedro
Je síce počasie úplne na hovno, rovnako ako naša nová vláda, ale snáď už väčšina členov z klubu jazdí, tak mám otázku - čo tankujete? Ten nový biohnoj E10, alebo radšej 100 oktánový benzín? Dík za odpovede.
 
firky
Ja som tankoval 95 a v pohode zaťial
 
Pedro
Čiže ten E10? Motor s tým ide hladko, nemá nepravidelný chod alebo nejaké klepanie?
 
firky
Ano jedna sa o E10,ale je stale značeny ako 95,nemam stym zatial žiadny problem,uvidime časom
 
Pedro
Len nedávno som zistil, že kúsok od môjho domu sa nachádza menšia čerpacia stanica NAD OIL, ktorá bola otvorená len tento rok. Ponúkajú na nej zatiaľ aj benzín 98 E5, čiže klasika, len s vyšším oktánovým číslom. Natankoval som a uvidím, ako to bude motorka znášať, ale verím že dobre. Mám vážne obavy tankovať benzín typu E10, pokiaľ to len bude možné, chcem sa tomuto hnoju vyhýbať. Na čerpačke mi nevedeli povedať, dokedy budú ešte mať k dispozícii tento benzín, vraj je s tým čoraz väčší problém u dodávateľa (UNIPETROL).


Takže ešte sa kde - tu dá zohnať aj klasický E5 benzín, len je to už umenie nájsť.
 
firky
Benzin je benzin,ale keď nebude ina možnosť
 
Pedro
No neviem... Našiel som staršie články na internete, kde priamo varovali pred používaním benzínu E10 v starších motoroch. A doposiaľ nikto nedal jednoznačnú odpoveď na to, či do starších Valkyrii tento hnoj tankovať bezpečne môžeme alebo radšej nie. Oslovil som aj priamo spol. Honda, ani sa mi neunúvali odpovedať.
Dočítal som sa ešte o jednej možnosti - používať pri každom tankovaní tohto benzínu aj aditívum. Vraj by to malo palivový systém trochu pred tým hnojom chrániť.
Upravil Pedro dňa 19.08.2020 16:43:45
 
Prejdite na fórum:
Kto je online
· Hostí online: 1

· Užívateľov online: 0

· Celkom členov: 46
· Najnovší člen: Alex

Posledný login
Pedro Nick: Pedro
Zaregistrovaný: 10.09.10
07:56:02
admin Nick: admin
Zaregistrovaný: 30.08.10
1 deň
Billy Nick: Billy
Zaregistrovaný: 30.08.10
1 deň
Elvis Nick: Elvis
Zaregistrovaný: 06.10.11
4 dní
Toni Nick: Toni
Zaregistrovaný: 30.08.10
1 týždeň

Počet návštev
VRCC-SLOVAKIA Copyright © 2010-2021
Používa technológiu PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Vydané ako voľný softvér bez záruk podľa GNU Affero GPL v3
Táto stránka je chránená reCAPTCHA a Google
Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služby
Apycom jQuery Menus