Meno: Heslo: Zapamätať  Registrácia  |  Nové heslo
Benzín: TECHNICKÉ RADY - Valkyrieriders.sk
 

Členovia
Vitajte
Valkyrie Riders Cruiser Club (VRCC) je voľné združenie majiteľov a priaznivcov Hondy F6C Valkyrie. Sídlo klubu je v USA. Vo svete má národné pobočky (chapters). Činnosť klubu je zameraná na propagáciu značky Honda F6C Valkyrie, klubové stretnutia, komunikáciu, vzájomnú pomoc a technické rady.
Valkyrie Riders Cruiser Club -Slovakia je oficiálny chapter VRCC pre Slovenskú republiku. Od roku 2010 je súčasťou chapterov VRCC v Európe a vo svete.
VRCC Slovakia rešpektuje kluby v Slovenskej motoscéne a podporuje Hells Angels MC Slovakia.

Odpočet do udalosti
Season Open 2024 začína o:
Tick Example Preset
Udalosť začína : 10.5.2024 - 12:30:00

Benzín

Naposledy aktualizované pred 3 rokmi
PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Od 1.1.2020 sa na Slovensku mení benzín za nejaký biohnoj. Ako to vidíte s používaním vo valkyriách? Mám z toho obavy, vraj vyššia spotreba a značne nižší výkon motora. A či to vôbec do valkyrie môžeme tankovať, myslím že tie motory nie sú stavané na biohumus, čo nám nanútila EÚ.... Tu sú nejaké články:

https://www.topky.sk/cl/10/1837283/Mo...y-problem-

https://auto.pravda.sk/poradna/clanok...revoluciu/

https://autozurnal.ta3.com/benzin-e10...vat?page=2

Našiel som jednu stránku, ktorá sa týka priamo motocyclov. K Hondám sa uvádza (preložené z angličtiny) "Všetky motocykle a mopedy Honda vyrábané pre trh EÚ od roku 1993 môžu používať benzín zmiešaný s etanolom až do 10%, aj keď modely vybavené karburátormi môžu v zlých poveternostných podmienkach zažiť zlé jazdenie.". Tak teoreticky ten biohnoj by valkyrie možno zvládli, len neviem ako bude reagovať ten biohnoj so šiestimi karburátormi valkyrie a za ďalšie, valkyrie nie sú vyrobené v EÚ, ale v USA, pre americký trh. Alebo ešte je možnosť tankovať 100 oktánový benzín, ktorý ostáva bez pridania takého veľkého množstva hnoja. Tu je link na stránku, kde sa uvádza, ktoré motocykle biohnoj tankovať môžu:

https://www.acem.eu/component/content...ise/33-e10

Veľmi triezvy názor na problém:

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/...prefackat/



Upravil/a Pedro dňa 15.11.2019 22:48:18, pred 4 rokmi
firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Čital som o tom, ale ešte to neni iste, ľudia a automobilovi experti sa proti tomu buria, netyka sa to len motoriek, ale aj kopec aut.



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Čo mám informácie ja, už je to isté, že od januára to platí a že odvtedy už klasický osvedčený benzín 95 nenatankujeme. Sú rôzne petície proti tomu biohnoju, ale veľmi pochybujem, že niečo zmenia.
Jasné, primárne sa ten problém týka áut, ale mňa znepokojuje to, že musíme všetci v klube tankovať aj naše valkyrie a je veľmi otázne, či ten nový biohnoj motory nepoškodí, keďže najrizikovejšia skupina pre tento nový "benzín" sú staršie klasické karburátorové motory. A to nespomínam fakt, že ten biohnoj značne znižuje výkon.



ElvisElvis
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Treba tankovať 100vku a hotovo.nespravyme toľko km,aby nás to zrujnovalo,ale je to svinstvo voči ľuďom ktorí nemajú na nové.



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Tiež to vidím na 100 oktánový. Len problém je, že ho nenatankujeme všade. Keď budeme napríklad v Topoľčiankach, neviem či tam majú 100 oktánový. Možno áno... Isté je to, že už nebudeme môcť tankovať na hociktorej pumpe.



firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Máš pravdu 100 oktánovi neni všade, lebo aj 100 oktánovi sa malo tankuje, ale keď rušia 95-ku, je možno otázka času kedy nahradia aj 100, ale ani 100-ka neni moc ideálna pre našu motorku, základne nastavenie pre usa bolo 92 oktanov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Mne sa marí, že na niektorých čerpačkách bol aj benzín 98. Ten neviem či vlastne sa dá ešte kúpiť a či je vhodný do valkyrie. V každom prípade ak 100 oktánový si moc s valkyriami nerozumie, tak už fakt neviem, čo tankovať.



BillyBilly
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


firky napísal:

základne nastavenie pre usa bolo 92 oktánov a ja som ju prestavoval na 95 výmenou časovacieho krúžku, skúšal som v minulosti tankovať 100-ku, ale motor ide dosť tvrdo, rezonuje, tak sucho.


U Valkyrie Interstate (USA) sa odporúča tankovať bezolovnatý benzín už od 86 oktánov, alebo viac.



Nemáte povolenie na zobrazenie príloh
firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


OK uvidíme ako bude, ale karburátory toho znesú dosť. Viem, že Miro raz omylom natankoval naftu a fungoval s obtiažou.



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Je síce počasie úplne na hovno, rovnako ako naša nová vláda, ale snáď už väčšina členov z klubu jazdí, tak mám otázku - čo tankujete? Ten nový biohnoj E10, alebo radšej 100 oktánový benzín? Dík za odpovede.



firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Ja som tankoval 95 a v pohode zaťial



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Čiže ten E10? Motor s tým ide hladko, nemá nepravidelný chod alebo nejaké klepanie?



firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Ano jedna sa o E10,ale je stale značeny ako 95,nemam stym zatial žiadny problem,uvidime časom



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


Len nedávno som zistil, že kúsok od môjho domu sa nachádza menšia čerpacia stanica NAD OIL, ktorá bola otvorená len tento rok. Ponúkajú na nej zatiaľ aj benzín 98 E5, čiže klasika, len s vyšším oktánovým číslom. Natankoval som a uvidím, ako to bude motorka znášať, ale verím že dobre. Mám vážne obavy tankovať benzín typu E10, pokiaľ to len bude možné, chcem sa tomuto hnoju vyhýbať. Na čerpačke mi nevedeli povedať, dokedy budú ešte mať k dispozícii tento benzín, vraj je s tým čoraz väčší problém u dodávateľa (UNIPETROL).


Takže ešte sa kde - tu dá zohnať aj klasický E5 benzín, len je to už umenie nájsť.



firkyfirky
Člen
Odoslané pred 4 rokmi


Benzin je benzin,ale keď nebude ina možnosť



PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 4 rokmi


No neviem... Našiel som staršie články na internete, kde priamo varovali pred používaním benzínu E10 v starších motoroch. A doposiaľ nikto nedal jednoznačnú odpoveď na to, či do starších Valkyrii tento hnoj tankovať bezpečne môžeme alebo radšej nie. Oslovil som aj priamo spol. Honda, ani sa mi neunúvali odpovedať.
Dočítal som sa ešte o jednej možnosti - používať pri každom tankovaní tohto benzínu aj aditívum. Vraj by to malo palivový systém trochu pred tým hnojom chrániť.



Upravil/a Pedro dňa 19.08.2020 16:43:45, pred 4 rokmi
PedroPedro
Hlavný administrátor
Odoslané pred 3 rokmi


Tak som to bol zisťovať priamo v Honde, pýtal som sa, čo hovoria na benzín E10 do Valkyrií, resp. či to môžeme v motorkách používať. Povedali, že s týmto biobenzínom by nemal byť žiadny problém, ak sa bude tankovať a následne aj spaľovať jazdou. Jediný problém s týmto benzínom je, že keďže je to skôr biohnoj ako benzín, tak pri dlhšom skladovaní je veľmi agresívny na komponenty v motore a karburátory. Čiže počas letnej sezóny, keď sa často jazdí, je OK. Len pri zazimovaní motorky na konci leta určite tento benzín neodporúčali nechávať v nádrži a v palivovom systéme motora až do jari. Treba ho vyjazdiť a pred odstavením motorky natankovať benzín E5, čo je v dnešnej dobe už len stooktánový, tuším z OMV. Alebo tankovať aj v lete len ten stooktánový.

Edit: Tak som zisťoval, že 100 oktánový (E5) majú okrem OMV aj na Shell.



Upravil/a Pedro dňa 07.04.2021 17:30:43, pred 3 rokmi
Vy môžete zobraziť všetky vlákna v tomto fóre.
Vy nemôžete začať nový diskusný príspevok v tomto fóre.
Vy nemôžete odpovedať v tomto diskusnom vlákne.
Vy nemôžete začať v anketu v tomto fóre.
Vy nemôžete na tomto fóre nahrať prílohy.
Vy nemôžete stiahnuť prílohy v tomto fóre.
Najnovšie aktívne vlákna vo fóre
  Téma Zobrazení Odpovede Posledný príspevok
Pozvanie od Dragons Polska
v Klubové zrazy a stretnutia ...
980 2 Virus
08.03.2024 18:18:03
Vianočná párty 2023
v Iné zrazy a stretnutia
651 0 Marian
17.12.2023 14:49:00
VRCC Slovakia: Season Open 2024
v Klubové zrazy a stretnutia ...
1585 0 Pedro
17.11.2023 10:31:12
Bachor 81
v Iné zrazy a stretnutia
786 0 Marian
11.09.2023 13:31:29
Komoča 2023
v Iné zrazy a stretnutia
970 1 Pedro
05.09.2023 15:51:07
Jarné stretnutie VRCC Chapter Moravia - po...
v Klubové zrazy a stretnutia ...
1038 1 Pedro
29.05.2023 13:36:56
Gratulacia Elvis
v Rôzne oznámenia
1091 1 Elvis
14.05.2023 18:23:09
Používaním tejto stránky súhlasíte s našimi nastaveniami ochrany osobných údajov a rozumiete tomu, že používame cookies. Niektoré súbory cookie už mohli byť nastavené.
Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ skryjete tento panel. Ak budete naďalej používať tento web bez toho, aby ste podnikli nejaké kroky, budeme predpokladať, že aj tak súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Viac informácií o našich zásadách ochrany osobných údajov si môžete prečítať tu
Kto je online
Hostí online 2
Užívateľov online 0

Celkom členov: 50
Najnovší člen: ZdenoSlavik

Posledný login
Pedro Nick: Pedro
Zaregistrovaný: 10.09.10
00:29:59

Marian Nick: Marian
Zaregistrovaný: 04.05.13
04:37:20

Miro Nick: Miro
Zaregistrovaný: 29.01.12
15:22:47

Alex47 Nick: Alex47
Zaregistrovaný: 27.10.20
1 deň

Elvis Nick: Elvis
Zaregistrovaný: 06.10.11
2 dní


Počet návštev
6056826

Prejsť na začiatok
VRCC-SLOVAKIA Copyright © 2010-2022
Používa technológiu PHP-Fusion Copyright © 2018 PHP-Fusion Inc
Vydané ako voľný softvér bez záruk podľa GNU Affero GPL v3
Táto stránka je chránená reCAPTCHA a Google
Zásady ochrany osobných údajov a Podmienky služby
Vygenerované za: 0,28013 sekúnd | Priemerne za: 0 (0) sekúnd | Dotazy: 113 |